Almanya'ya 100 €, Diğer Ülkelere 500 € Üzeri Kargo Bedava!
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Dini Çocuk Ürünleri

Hayrat Neşriyat Almanya temsilciliği olarak çocuklarımızın dinine ve manevi değerlerine bağlı olarak yetişmesine gayret gösteriyoruz. Bunun için yavrularımızın dinimizi severek öğrenmeleri için gerekli ürünleri istifadelerinize sunmak için çalışıyoruz. İman, ahlak ve ibadet üçlüsünü onların dünyasına yerleştirmek istiyoruz. Bu sebeplerden dolayı sitemizde birçok İslami çocuk ürünleri bulunmaktadır.

Çocuklar İçin Elifbalar

Çocukların en kolay şekilde Kuranı Kerim öğrenmeleri için özel bir ekiple uzun yılların çalışması olarak hazırlanmış elifbalarımız tüm otoritelerden ve ebeveynlerden tam not almaktadır. Okul öncesi 4-6 yaş arasındaki çocukların Kuran öğrenmeleri için geliştirdiğimiz Okul Öncesi Elifba Seti çeşidimiz alanında uzman eğitimci ve hocalarımızın uzun çalışmaları ile ve pedagogların öncülüğünde hazırlanmıştır. Çıktığı yıldan beri birçok okul öncesi eğitim kurumlarında anaokullarında, kreşlerde kullanılmaktadır. Burada pratikte bu seti kullanan eğitimcilerden gelen geri bildirimlerden uygun bulunanların setlerimizde güncelleme yaparak eklenmesi ile setimiz çok ileri bir seviyeye ulaşmış ve okul öncesi tüm eğitim kurumları için ana eğitim seti olmuştur. Aynı şekilde ilkokul çocuklarımız için de neşeli elifba seti çok fazla rağbet görmekte ve çok olumlu geri dönüşler olmaktadır. Ortaokul çocuklarımız içinse benim elifbam cüzleri pembe ve mavi renkleriyle çocuklarımızın çok sevdikleri elifbalardır.

Çocuk Kuranı Kerimleri

Çocuklarımızın seveceği renklerde üretilen Kuranı Kerimler çocuk Kur’anları adında bir kategoride toplanmıştır. Özellikle okul öncesi 4-6 yaş ve ilkokul yaşlarındaki çocuklar pembe ve mavi renk Kuran-ı Kerimleri çok sevmektedirler. Ortaokul çağında yine pembe ve mavi renk tercih edilmekle birlikte Kâbe kapaklı Kuran-ı Kerimler, Kırmızı ve Yeşil renkler ile diğer renkler de tercih edilmektedir. Kuran-ı Kerim’i yeni öğrenip okumaya başlayan çocuklar için çok büyük boylarda Kuranı Kerim almaya gerek yoktur. Orta boy Kuranı Kerim çocuklar için gayet yeterlidir. Boy büyüdükçe Kuranı Kerimin ağırlığı artmakla birlikte hem ağırlık hem de ölçüler büyüdüğünden taşımakta zorlaşmaktadır.

Çocuklar İçin Namaz Kitapları

Namaz dinimizin direği ve cennetin anahtarı olan çok mühim bir ibadettir. Dinimizin direği yani dinimizi ayakta tutan bir ibadettir. Yine bir hadis-i Şerifte kötülüklerden alıkoyacağı da belirtilmektedir. Namazın Mümin kulun miracı olduğunu ve her namazda Rabbimizin huzuruna çıktığımızı da eklersek bu ibadetin büyüklüğü daha da anlaşılmaktadır. Bu kadar önemli bir ibadetin de elbette en güzel şekilde yerine getirilmesi de biz Müslümanlar için elbette çok önemlidir. Zira hem dinimizi ayakta tutacak, hem bizi kötülüklerden alıkoyacak hem Rabbimizin huzuruna çıkaracak ve hem de bize cenneti kazandıracak bir ibadeti elbette en güzel şekilde yapmak ve Rabbimizin rızasını kazanarak namazımızın kabul olması için çaba sarf etmek bizler için çok önemlidir. İşte yavrularımızda henüz küçük yaşlarda ve ilk defa namaz ibadetlerini öğrenirlerken en doğru ve en güzel şekilde öğrenmeleri çok büyük bir önem arz etmektedir. Namaz hocaları bu sebeplerle çok önemli ve hazine hükmünde kitaplardır. Namaz hocalarımızda namaz öncesi gusüllün nasıl alınacağı, abdestin ve namazın da nasıl yerine getirileceği resimli şekilde anlatılmaktadır. Bunun dışında namaz ile ilgili fıkhi meseleler de öğretilmektedir. Aynı zamanda namaz ile ilgili çocuklarımızın anlayacağı dilden çok önemli ve güzel bilgiler paylaşılmaktadır. Tam namaz hocası kitapları daha detaylı olmakla beraber Benim namaz hocam kitapçıkları da gayet yeterli bir namaz kitabıdır.

İslami Yapboz Çeşitleri

Yapbozlar çocuklarımızın güzel vakit geçirdikleri önemli bir aktivite setidir. Yaptıkları yapboz üzerinde bulunan resim de onların zihninde önemli bir yer tutmaktadır. Bu nedenle İslami yapboz modelleri geliştirdik ve ürettik. Abdest, Namaz, Kuranı Kerim ve Kâbe resimli İslami yapboz modellerimiz ebeveynler tarafından çok beğenilmekte ve tercih edilmektedir.

Dini Gelişim ve Etkinlik Ürünleri

Çocuklarımızın bitmeyen enerjilerini doğru yönde kullanmalarını sağlamak çok önemlidir. Aynı zamanda hem severek uğraşacakları hem de uğraşırken akıl, zeka ve becerilerini geliştirmeleri de oldukça önemlidir. Bir de bunları yaparken yaratıcılarını tanımaları, Peygamberlerini bilmeleri ve dinini öğrenmeleri çok büyük bir kazanımdır. İşte bunların hepsini birlikte sağlamak için dini gelişim ve etkinlik setlerimizi inceleyebilir ve kolayca satın alabilirsiniz.

Dini Çocuk Kitapları

Dini çocuk kitapları seçmek çok önemlidir. Çünkü bu kitaplar ile yavrularımızın zihin dünyaları şekillenmekte ve hayata bakış açıları kazanmaktadırlar. Araştırmadan rast gele alacağımız bir kitap ile çocuklarımıza, bizim belki de hiç öğrenmelerini tasvip etmeyeceğimiz bambaşka bilgiler ile akıl ve kalplerinin işlenmesine sebep oluyor olabiliriz. İşte bu nedenle doğru kitapları almak çok önemlidir. Bizler Hayrat Neşriyat Almanya ekibi olarak bunu sizler için yapıyoruz. Sitemizde satılan tüm çocuk kitapları belli süzgeçlerden geçerek sitemize ekleniyor. Tüm kitaplar öncelikle yayınevi süzgecinden geçiriliyor. Bu aşamada ehlisünnet çizgisine uygun olmayan yayınevleri eleniyor. Sonrasında yazar süzgecinden geçiriliyor. Bu aşamada da her ne kadar doğru bir yayınevi olsa da yazarların da ayrıca ehlisünnet çizgisinde olması gerekiyor. Hem yayınevi hem de yazar bilinen, tanınan ve ehlisünnet çizgisinde olsalar da son olarak eserlerde bir süzgeçten geçirilmektedir. Bu aşamada da her kitap, önsöz, arka kapak yazısı ve kısa bir içerik kontrolünden geçirilmektedir. Tüm bu süzgeçlerden geçen çocuk kitapları sitemize eklenmektedir.

İslami Çocuk Kitapları

İslami çocuk kitapları kategorimiz oldukça zengindir. Bu kategori altında buluna tüm kitaplar yukarıda anlatıldığı şekilde süzgeçten geçirilmekte ve ehlisünnet çizgisine uygun olanlar ve herhangi bir uygunsuzluk bulunmayan kitaplar eklenmektedir. Ehli sünnet çizgisinde kaleme alınmış bu dini çocuk kitapları yavrularımızın hem bu dünyada imanlı, ahlaklı ve ibadet eden hayırlı evlatlar, hayırlı bir anne ya da baba, hayırlı bir vatandaş ve en önemlisi de hayırlı bir kul olmaları için önemli bir yol gösteren olacaklardır. Bu kitaplar hem onların dilinden konuşmakta hem de onların merak ettikleri sorulara cevaplar vermektedirler. Aynı zamanda severek bir solukta okuyacakları kitaplardır.

Dini Yaz Tatil Kitapları

Yaz tatili ya da ara tatillerde çocuklarımızın boş zamanlarında eğlenerek ve severek vakit geçirecekleri dini yaz tatil kitapları, etkinlikler, yarışmalar, oyunlar ve harika bilgiler ile çocuklarımıza tam bir tatil arkadaşı olacaklar. Çocuklar için yaz tatil kitaplarına muhakkak bir göz atın. Çok seveceksiniz.

Dini Hikaye Kitapları

Her yaştan ve özellikle de küçük yaşlardaki çocukların en sevdikleri kitaplar hiç kuşkusuz hikâye kitapları olmaktadır. Onların dünyasına en güzel dokunan ve hayal güçlerini en güzel şekilde aralayan kitaplar da yine şüphesiz hikâye kitaplarıdır. İşte onların bu kadar sevdikleri bu kitaplar hem onları başka dünyalara götürüp seyahat ettirirken hem de yine iyi bir insan olmaları için zihin dünyalarına bir işaret bırakmaktadırlar. İyilik ve kötülüğü ayırt etmelerine, empati yapmalarını ve ahlaklı bireyler olmaları için dini hikaye kitapları çok özel bir yere sahiptir.

Dini Boyama Kitapları

Okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocuklarımızın en sevdikleri etkinliklerden biri de boyama kitapları içerisinde bulunan resimleri boyamaktır. Hem çocukların eğlenerek vakit geçirmelerine hem el-bilek kaslarının güçlenmesine ve hem de boyadıkları resimler ile zihin dünyalarının kapı açılmasına vesile olan bu kitaplar hiç kuşkusuz tüm ebeveynler tarafından belli dönemlerde çocuklarımıza çokça alınmaktadırlar. İşte burada bu boyama kitaplarının abdest, namaz, Kuran harfler, Kâbe gibi dinimizin güzelliklerini onların zihin dünyasına nakşetmek için gelin dini boyama kitaplarını onlar için tercih edin.

Çocuklar İçin Osmanlıca Eğitim Kitapları

Hayrat Neşriyat olarak Osmanlıca eğitimine oldukça önem veriyoruz. Atalarımızın bizlere bıraktığı muhteşem mirasa sahip çıkmanın ve geleceğe ancak bu mirasa sahip çıkarak güven içinde adım atabileceğimizin farkındayız. Bu nedenle yavrularımızın da başka milletlerin sahip olduğu bu imkânlara sahip olması için var gücümüzle çalışıyoruz. Dünyada hiçbir büyük medeniyet yok ki; kendi atalarından dedelerinden kalan eserleri okuyamasın ve anlayamasın. İşte bizde istiyoruz ki bizim gençlerimiz de dedelerinden kalmış olan bir kitabı okuyabilsin, onların yaptığı kitabeleri, çeşmeleri gördüğünde üstünde yazanları anlayabilsin. İşte çocuklar için Osmanlıca öğrenimi kategorisinde bu amaçla basılmış eğitim setlerimizi bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.