Almanya'ya 100 €, Diğer Ülkelere 500 € Üzeri Kargo Bedava!
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Kuranı Kerim Meal Çeşitleri

Kuranı Kerim’i okumak sünnet anlamak ise farzdır. Kuranı Kerim insanlara rehber olarak gönderilmiştir. Ancak mealler ile Kuranı Kerim’i tam ve eksiksiz anlamak mümkün değildir. Meal nakıs ve eksik bir tercümedir. Bunun için tavsiye edilen ise tefsir okumaktır. Meallerde eksik anlatılan ya da yanlış anlaşılabilecek alanlar vardır.

İşte tam bu noktada Hayrat Kuranı Kerim meali çeşitlerini diğer tüm meallerden ayıran ve özet bir tefsir kitabı olmasını sağlayan özelliğini anlatalım. Hayrat ilmi araştırma heyeti tarafından 10 yıl boyunca süren bir araştırma geliştirme faaliyeti sonucunda Kuran-ı Kerimde âlim olmayan normal Müslümanların eksik ya da yanlış anlayabileceği tüm ayetler belirlenmiş ve bu ayetlerin tefsirleri muteber tefsir kitaplarından alıntılanarak her sayfanın alt tarafında eklenmiştir. Bu sayede özet bir tefsir kitabı olmuştur.

Mealli Kuranı Kerim çeşitlerimiz bu özelliği ile tüm ehl-i sünnet âlimlerden tam not almış ve örnek gösterilmiştir. Şu anda bu uygulamanın bir benzeri de bulunmamaktadır. Sitemizde bulunan Kuran meali çeşitleri nelerdir? Birlikte bunlara bakalım.

Muhtasar Kuran Meali Çeşitleri

Muhtasar meal çeşitlerinde aynı sayfada hem Arapça Kuran metni hem Türkçe meali hem de tefsirlerden dipnotlar bulunur.

Karşılıklı Kuran Meali Çeşitleri

Karşılıklı meal çeşitlerinde 1 sayfa Arapça Kuran metnidir. Hemen karşı sayfası ise o sayfanın Türkçe meali ve altta da tefsir dipnotları bulunur.

Kelime Kuran Meali Çeşitleri

Kelime mealli Kuran çeşitlerinde tefsir dipnotları eserin arka tarafından sayfa sayfa verilmiştir. Sayfalarda Arapça Kuran metni ve Türkçe meali bulunur. Asıl farkı ise Arapça Kuran metninde her kelimenin üstünde o kelimenin Türkçe anlamı verilmiştir. Bu nedenle kelime meal, satır arası meal, kırık meal gibi isimleri de bulunmaktadır.

Metinsiz Kuran Meali Çeşitleri

Metinsiz Kuran meali çeşitlerinde Arapça metin yoktur. Yalnızca Türkçe meal ve alt tarafta da Tefsir dipnotları bulunur.

Osmanlıca Kuran Meali Çeşitleri

Osmanlıca Kuran meali çeşitleri de aynı diğerleri gibidir. Muhtasar, karşılıklı ve metinsiz çeşitleri vardır. Onlardan tek farkı alfabesidir. Diğerlerinde mealler günümüz alfabesi ile basılmıştır. Osmanlıca meallerde ise mealin alfabesi Osmanlı Türkçesi alfabesidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.