Almanya'ya 100 €, Diğer Ülkelere 500 € Üzeri Kargo Bedava!
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Osmanlıca Öğrenim Kitapları

Osmanlıca eğitim kitapları konusunda en önde olan yayınevlerinin başında hiç şüphesiz Hayrat Neşriyat gelmektedir. Bunun sebebi Hayrat Neşriyat’ın bu konuya verdiği ehemmiyettir. Osmanlıca şeklinde tabir edilen ama aslında Osmanlıdan da önce tam bin yıllık bir Türk alfabesidir Osmanlıca. İlk defa Karahanlılar zamanında kullanılmaya başlanmıştır. Karahanlılar ilk Müslüman Türk devletidir. Müslümanlığa geçtikten sonra bir alfabenin toplum üzerindeki etkisini bildiklerinden İslam ile daha büyük bir toplumsal kaynaşma olması için İslam harflerini kullanarak bir Türk alfabesi oluşturdular. Karahanlılardan sonra Selçuklular ve Osmanlı Devleti tarafından da kullanıldı.

Osmanlı sonrası yapılan harf devrimi ile yerini Latin harflerinden türetilen günümüzde kullanılan Türk alfabesine bırakan Osmanlıca bin yıllık bir Türk kültürünü içerisinde barındırmaktadır. Bir milletin hafızası hiç şüphesiz o milletin o güne kadar ortaya çıkardığı eserlerdir. Biz ise yüz yıl öncesinde dedemize ait bir tapuyu ya da bir deftere alınan notları bile okuyamıyoruz. Bin yıldır neler neler yaşandı ama hiç birine birinci elden ulaşamıyoruz. Başka milletlerin durumuna imreniyoruz. Bir Alman ya da bir İngiliz yüzlerce yıl önce kaleme alınmış tüm eserlerini okuyabildikleri halde bizler atalarımızdan kalan hazine hükmündeki eserlere bir yabancı gibi bakıyoruz.

İşte tüm bu sebeplerden dolayı Hayrat Neşriyat olarak Osmanlıcanın unutulmaması ve yaşatılması için tüm gayretimizle çalışıyoruz. Her kademeye uygun eğitim kitaplarımız ve farklı seviyelerdekiler için farklı farklı okuma kitaplarımız ile bu eğitime katkı sağladığımız gibi ücretsiz çevrimiçi ve yüz yüze Osmanlıca eğitimlerimiz ile de şimdiye kadar on binlerce kişinin Osmanlıca öğrenmesine vesile olduk.

Osmanlıca Öğretim Kitapları Çeşitleri

Osmanlıca öğrenim kitapları ile her seviyedeki kursiyer için uygun Osmanlıca eğitim kitabı bulunmaktadır. Osmanlıca elifbalar, Osmanlıca imla kitapları, Osmanlıca Edebi Metin, Belge ve Kitabe okumak için kitaplar gibi birçok farklı eğitim kitabını bu kategori altında bulabilirsiniz.

Osmanlıca Okuma Kitapları Çeşitleri

Osmanlıca okuma kitapları kategorisinde farklı seviyelerdeki kursiyerler ve hatta çocuklar için birçok okuma metni, hikâye kitabı ve birçok değerli kitap bulunmaktadır. Osmanlıca okumasını geliştirmek isteyenler için bu kitapların çok önemli bir yeri vardır.

Osmanlıca Mealli Kur'an Çeşitleri

Mealli Kuranı Kerim çeşitlerimiz arasında Osmanlıca mealli Kuran çeşitleri de bulunmaktadır. Bu şekilde hem Osmanlıca bilenler için bu hizmeti sunmuş oluyoruz hem de Osmanlıca öğrenmiş ve bu alfabede kendini yetiştirmek isteyenlere güzel bir imkân sağlamış oluyoruz. Sizler de Kuran-ı Kerim gibi mealini de İslam harfleri ile okuma güzelliğini yaşayabilirsiniz.

Osmanlıca Mealli Cevşen Çeşitleri

Osmanlıca mealli Cevşen çeşitlerimiz de aynı mealli Kuran çeşitlerimiz gibi hem Osmanlıca bilenler hem de yeni öğrenenlerin istifadeleri için hazırlanmışlardır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.